[NASZE SALONY] M. Szwed Salony Optyczne

M. SZWED SALONY OPTYCZNE

[POZNAJMY SIĘ LEPIEJ]
Salony Optyczne M.Szwed

Rodowici rzeszowianie wiedzą doskonale, że firma Szwed istnieje w tym mieście od zawsze.
Tak było od początku, od 1940 roku do dziś. W latach 70-tych, kiedy zawaliła się część podziemi rzeszowskiego Rynku, zmuszeni byliśmy przenieść się do nowej siedziby, na rogu ulic Słowackiego i Matejki. Ten zakład istnieje zresztą do dzisiaj. Mieszkańcy Rzeszowa wiedzieli, że by kupić modne okulary przeciwsłoneczne lub lecznicze, to tylko „u Szweda”.

?Pan Marek Szwed wkroczył do firmy w roku 1977. Wówczas ukończył szkołę optyczną w Katowicach, zdobył dyplom mistrzowski i zastąpił w pracy swojego ojca Józefa, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

? Od 19 lat reprezentacyjny salon naszej firmy mieści się przy ul. Mickiewicza. Zatrudnione są w nim zaledwie trzy osoby, a mimo to asortyment wyrobów jest wręcz imponujący – blisko ponad 5 tyś. fasonów! Do dyspozycji jest w pełni skomputeryzowana obrabiarka i najnowocześniejsze maszyny o światowym standardzie.

? Firma Szwed, jako jedyna z nielicznych w kraju obrabia m.in. soczewki z poliwęglanu, trivexu, czy też wykonuje indywidualne projekty i kształty soczewek okularowych. Do wyboru są również niezwykle modne od niedawna kolorowe soczewki kontaktowe oraz okulary do pracy przy komputerze oraz te dla kierowców do jazdy nocą, powlekane wielowarstwowym kwarcem.

? Zgodnie za światowymi trendami przy salonie działa gabinet okulistyczny, zatrudniający najlepszych lekarzy i optometrystów. Dlatego, mimo narastającej konkurencji, nie brakuje klientów. Ci, którzy skorzystali z usług – powracają ponownie.

?Od grudnia 2014 roku p. Maciej Szwed reprezentujący kolejne pokolenie optyków w firmie Szwed, rozpoczął swoją działalność w Galerii Nowy Świat przy ul. Krakowskiej 20. Jest absolwentem policealnego studium w Łodzi, jak również mistrzem optyki okularowej i refrakcji.

☑️ www.salonyszwed.pl
☑️ https://www.facebook.com/szwed.maciej