Polski Numer Optyka

Polski Numer Optyka to numer nadawany przez Zarząd Cechu Optyków w Warszawie. Jest poświadczeniem specjalistycznych kwalifikacji.

Z dniem 1 stycznia 2021 roku Zarząd Cechu w Warszawie rozpoczyna nabór wniosków na podstawie których będzie nadawał Polski Numer Optyka. Każdy, kto posiada tytuł zawodowy w zakresie optyki może ubiegać się o nadanie takiego numeru zgodnie z opublikowanym regulaminem zatwierdzonym przez Zarząd Cechu Optyków w Warszawie. Dołącz do grona najlepszych specjalistów.

Cech Optyków w Warszawie jest organizacją, która ma wpisane w statucie wspieranie optyków w prowadzonej przez nich działalności. Realizując to zadanie pomaga w podnoszeniu kwalifikacji poprzez organizację kursów, szkoleń, konferencji etc. Dzięki tym poczynaniom optycy utrwalają nabyte umiejętności i podnoszą swoje kompetencje. Organizujemy liczne imprezy okolicznościowe, wyjścia do teatru, wycieczki branżowe oraz spotkania integracyjne. Jesteśmy największym cechem optycznym w Polsce. W naszych szeregach zrzeszeni są członkowie z udokumentowanymi kwalifikacjami. Zależy nam aby zawód optyka był postrzegany jako godny zaufania, a sami optycy dumni z realizacji swoich zadań. Od wielu lat w środowisku jest rozważana idea stworzenia ewidencji wykwalifikowanych specjalistów optyków. Zgodnie z tym oczekiwaniem Cech Optyków w Warszawie postanowił przekuć tę ideę w realne działanie. Dlatego też z dniem 1 stycznia 2021 roku Zarząd Cechu w Warszawie rozpoczyna nabór wniosków na podstawie których będzie nadawał Polski Numer Optyka. Zatem, każdy, kto posiada tytuł zawodowy w zakresie optyki może ubiegać się o nadanie takiego numeru zgodnie z opublikowanym regulaminem zatwierdzonym przez Zarząd Cechu Optyków w Warszawie. Wystarczy wypełnić i przesłać wniosek wraz z kopią wymaganych dokumentów.

Zależy nam, aby nadawany numer wskazywał klientom specjalistę z kierunkowym wykształceniem, przez co gwarantował świadczenie usług na najwyższym poziomie. Dlatego też lista osób z nadanymi numerami będzie udostępniona na stronie internetowej www.cechoptyk.waw.pl tak, aby każdy mógł ją bez trudu odszukać i sprawdzić kwalifikacje swojego optyka. Polski Numer Optyka może i powinien być stosowany na wszelkich materiałach reklamowych Waszych salonów, pieczątkach, wizytówkach etc. Posiadając taki numer uzyskujemy jednoznaczne potwierdzenie swoich kwalifikacji, przez co, podnosimy prestiż firmy, której jesteśmy właścicielami lub w niej pracujemy. Zachęcamy wszystkich optyków posiadających dyplom zawodowy do wypełnienia przygotowanego stosownego wniosku. To bardzo ważne, by nasze środowisko było zintegrowane i miało silną reprezentację. Polski Numer Optyka jest narzędziem do osiągnięcia takiego celu. Posiadanie go rzutować będzie pozytywnie na postrzeganie naszego zawodu, a w przyszłości rejestr ten będzie argumentem przy uchwalaniu pozytywnych dla nas regulacji prawnych. Tylko w ten sposób możemy wpływać na rozwój optyki i budować silną i stabilną pozycję zawodu.


WSPIERAJĄ NAS


 • 1st Spectra
 • Ophtalmica Nowakowski
 • Optic Collect
 • Logo Vistan Brillen - wspierającego Polski Numer Optyka
 • Optomex logo
 • Mażex
 • Koch Optical logo
 • CooperVision
 • Expert Krakr
 • Menrad
 • William Morris
 • Zanzara Eyewear

Złóż wniosek o nadanie Polskiego Numeru Optyka!