[OGŁOSZENIA] #ratujmypolskąoptykę

Tak jak obiecaliśmy, nadal pracujemy dla Was, spotykamy się i rozmawiamy o problemach, z jakimi się borykamy.
 
Są instytucje, organizacje czy indywidualni przedstawiciele, którzy zapewniają nas, że wszystko jest pod kontrolą i wejście w życie ustawy o niektórych zawodach medycznych nie zaszkodzi polskiej optyce.
 
My jednak zastanawiamy się czy przez przypadek regulacja jednego zawodu nie zniszczy drugiego?
 
Czy przypisane czynności dla zawodu optometrysty, takich jak: “wykonywanie pomiarów w niezbędnym zakresie na potrzeby korekcji okularowej” czy “projektowanie i wykonywanie wszelkiego typu okularów i pomocy wzrokowych”, pozwoli optykom wykonywać wyuczony zawód?
 
Jest wiele pytań i brak odpowiedzi, a obietnice to tylko słowa, które mogą pozostać bez pokrycia. Widzimy realne zagrożenie i szukamy rozwiązania, bo nie jesteśmy chronieni żadnym aktem prawnym.
 
Ponoć w życiu nic nie dzieje się bez przyczyny.
 
Zupełnie przypadkowe wakacyjne spotkanie z Justyna Skrzypek oraz burza mózgów (lub zwykłe babskie pogaduchy) zaowocowała spotkaniem z Tomasz Zimoch – dziennikarzem, komentatorem sportowym, posłem w Sejmie RP.
 
Podczas długiej rozmowy mieliśmy okazję przedstawić nasze obawy i zagrożenia, które wynikają z wprowadzania ustawy w aktualnej formie. Spotkaliśmy się ze zrozumieniem tematu i potwierdzeniem istniejącego niebezpieczeństwa.
 
Trudno określić w tej chwili, jaki będzie finał sprawy, ale nie poddajemy się i walczymy o zawód, który ma swoje początki już w średniowieczu.
 
Czas pokaże czy nasze działania są słusznie, ale jeśli nie zrobimy nic to będziemy mieli do siebie pretensje, że wiedzieliśmy i nic nie zrobiliśmy.
 
Lepiej zapobiegać niż leczyć.
 
Patrzymy daleko w przód, ale działamy tu i teraz.
 
Ratujmy polską optykę!