[KURSY, SZKOLENIA WEBINARIA] – kurs ortoptyczny – 10 – 11 kwietnia 2021 r.

kurs ortoptyczny - cech optyków w warszawie - joanna zdybel

Kurs ortoptyczny - Cech Optyków w Warszawie

W dniach 10 i 11 kwietnia w sali KRIO Przy Agorze 28 odbył się kurs ortoptyczny z prowadzącą Joanną Zdybel. Obejmował on 15 godzin wykładów połączonych z praktyką. Udział wzięło 20 osób z różnych części kraju i z różnych gałęzi branży optycznej.

Kurs został podzielony na dwie główne części: teoretyczną i praktyczną. Podczas wykładu omówione zostały tematy związane z rozwojem dziecka na poszczególnych etapach oraz jak jego wzrok podąża za tymi zmianami. Uczestnicy dowiedzieli się, jak diagnozować zaburzenia wzrokowe – ruchomości, widzenia obuocznego i akomodacji, a także jak postępować z nimi w kolejnych fazach terapii i leczenia. Przeanalizowane zostały również przyczyny powstawania zaburzeń wzroku oraz jak wpływa wada wzroku na rozwój psychiczno-motoryczny u dzieci. Ważnymi tematami poruszanymi na koniec szkolenia były różnice między dysleksją a orto-dysleksją oraz trudności szkolne wynikające z dysfunkcji układu wzrokowego. Ponadto, każdy uczestnik kursu został przeprowadzony od początku do końca przez funkcje i działanie synoptoforu, proces badania oraz ćwiczenia, które mogą być wykonywane na tym urządzeniu w terapii. Wszyscy stanęli po obu stronach – jako badany i badający. Oprócz tego poznali jeszcze kilka innych, ciekawych ćwiczeń do przeprowadzania terapii widzenia – sznur Brocka, ślimak ortoptyczny czy tablice Harta.

Kolejny kurs ortoptyczny planowany jest na 19 -20 czerwca 2021 r.

Kurs ortoptyczny - Cech Optyków w Warszawie - Joanna Zdybel - 10 - 11 kwietnia 2021 r.