Z Wami i dla Was!
Dlaczego warto do nas dołączyć?

Cech Optyków w Warszawie działa już 25 lat. Łączymy tradycję z nowoczesnością, stabilność z elastycznością. Jesteśmy na bieżąco z wszelkimi zmianami dotyczącymi naszej branży. Staramy się tworzyć przyjazną przestrzeń do współpracy dla przedsiębiorców-optyków z całego kraju. Jesteśmy najliczniejszym Cechem w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami naszej organizacji.

Cech wspiera

Cech jest organizacją, która wspiera swoich członków w rozwijaniu działalności gospodarczej i realizacji misji dobrego widzenia. Umożliwia podnoszenie kompetencji poprzez organizację kursów, szkoleń i konferencji poprawiających lub utrwalających nabyte umiejętności. Optycy, którzy należący do naszej organizacji mają możliwość zdobywania wszechstronnej wiedzy, która umożliwia prowadzenie salonu z dbałością o dobre widzenie klientów. Zachęcamy również do ich edukowania w zakresie dostępność produktów służących kompleksowej ochronie i korekcji wzroku. Począwszy od 2003 r. nieprzerwanie organizujemy kursy refrakcji. Początkowo był to kurs dwustopniowy, a obecnie realizujemy go na czterech niezależnych etapach. W naszej ofercie szkoleniowej znalazł się również kurs ortoptyczny, przybliżający możliwości diagnostyki i zakresu ćwiczeń służących usprawnianiu układu wzrokowego. Realizowaliśmy także szkolenie z zakresu budowania zespołu oraz technik sprzedaży markowych produktów. Przeprowadziliśmy kursy z zakresu pomocy wzrokowych. Dbamy aby nasi członkowie i ich pracownicy mogli uczestniczyć w obowiązkowych szkoleniach wymaganych prawem ( BHP, PPOŻ etc.). Dzięki tym działaniom, w sposób znaczący wzrósł poziom wiedzy i umiejętności.

Cech integruje

Cech jest organizacją, która dba o utrwalanie więzi środowiska optycznego. Uczestniczy w organizacji kongresów optycznych KRIO oraz targów OPTYKA, na których nasi członkowie mają możliwość nawiązywania kontaktów handlowych, dzielenia się doświadczeniami z innymi optykami i poznawania najnowszych technologii. Poza tym organizujemy wyjścia do teatru, filharmonii, czy na koncerty. Od lat wspólna wigilia cechowe jest najbardziej wyczekiwanym spotkaniem w roku.

Poprzez te działania dbamy, by nasi członkowie mogli się poznać, zawiązywać przyjaźnie i wzajemnie się wspierać. Co 5 lat przygotowywane są również jubileusze naszej organizacji. Najbliższe takie wydarzenie odbędzie się we wrześniu tego roku.

Cech informuje

Cech jako organizacja zrzeszająca właścicieli salonów optycznych na bieżąco informuje swoich członków o wprowadzanych zmianach podatkowych, prawnych i konsumenckich etc. Reagujemy i pomagamy odnaleźć się w gąszczu przepisów, starając przekazywać interpretacje, a czasami gotowe rozwiązania do zmieniających się przepisów. Przykładem może być zorganizowane szkolenie z zakresu wprowadzenia rozporządzeń UE o danych osobowych RODO. Przeanalizowaliśmy również zasadność rejestracji w bazie danych o odpadach BDO i poinformowaliśmy naszych członków o sposobie postępowania. Na początku każdego roku przypominamy o obowiązujących zmianach w stosunku do Urzędu Skarbowego, ZUS lub innych organów państwowych.

Cech dba

Cech jest organizacją, która dba o postrzeganie zawodu optyka jako godnego zaufania publicznego, a nasi członkowie są kierunkowo wykształceni. Przestrzeganie kodeksu etyczno-zawodowego jest dla nich oczywistością. Dodatkowo aby upewnić się, że wszyscy tak samo patrzymy na niniejsze zagadnienia stworzyliśmy taki kodeks etyczny na nasze wewnętrzne potrzeby. Nasi członkowie dbają o wysoką jakość oferowanych usług, stale się rozwijając i podnosząc kwalifikacje. W ten sposób jesteśmy coraz lepszymi specjalistami.

Cech reprezentuje

Cech zgodnie z zapisami statutowymi reprezentuje interesy zrzeszonych członków i występuje w ich imieniu przed instytucjami i organami państwowymi. Nasze stowarzyszenie ma swoich przedstawicieli w zarządzie KRIO, przez co przekazuje potrzeby optyków do Izby, która jako reprezentant całego środowiska ma obowiązek dbać o ich interesy. Cech Optyków występuje również w indywidualnych sprawach, gdy członkowie organizacji potrzebują wsparcia w sporach konsumenckich.

Dzięki podejmowanym przez nas działaniom,

Cech

wpływa na rozwój optyki,

buduje przyszłość zawodu,

zapewnia swoim członkom poczucie bezpieczeństwa i stabilność biznesu,

pomaga w realizowaniu pasji i spełnianiu marzeń.

Przynależność do organizacji branżowych to przywilej znalezienia się w gronie cenionych specjalistów!

(Powyższy artykuł został opublikowany na łamach Magazynu OKO.)