[PORADNIK PRZEDSIĘBIORCY] Koniec roku dla ryczałtowców – co musisz wiedzieć?

Koniec roku dla ryczałtowców - co musisz wiedzieć?

🙋‍♀️ Dzień dobry w przerwie między Świętami a Sylwestrem!
💪 Mamy nadzieję, że trochę odpoczęliście i zebraliście energię na koniec roku.

👀 Duża część przedsiębiorców z naszej branży w zeszłym roku zdecydowała się przejść na ryczałt, więc postanowiliśmy przybliżyć obowiązki związane z zakończeniem roku właśnie dla ryczałtowców.
① Po pierwsze należy sprawdzić zgodność wykazu środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych ze stanem firmy, a w razie nieprawidłowości przygotować wyjaśnienie.
② Na koniec roku również należy ustalić, czy w ewidencji sprzedaży znajdują się wszystkie dokumenty przychodowe i czy każdy zapis jest potwierdzony prawidłowym dowodem księgowym.
③ Nie można zapomnieć też o sprawdzeniu wartości składek ZUS – ile zostało pobrane, a ile powinno zostać pobrane w danym roku.
④ Czego przedsiębiorca na ryczałcie nie musi robić? Na przykład spisu z natury na koniec roku (czyli po prostu remamentu) czy sprawdzenia zgodności ewidencji wyposażenia ze stanem faktycznym.
➡️ Oczywiście, nie można zapomnieć o deklaracjach, o których już wspominaliśmy. To też dotyczy ryczałtowców.

🎉 Jeszcze chwila i będziemy świętować Sylwestra i Nowy Rok, ale obowiązki też trzeba mieć gdzieś z tyłu głowy i nie dać się zaskoczyć.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „CECH OPTYKÓW w WARSZAWIE Zakończenie roku dla ryczałtowców”