[PORADNIK PRZEDSIĘBIORCY] Kiedy należy się dzień wolnego za święto?

Dzień wolny za święto

☀️ Ostatnio coraz więcej słonecznych dni, a już jutro święto, kiedy można wykorzystać piękną pogodę aktywnie!

ℹ️ Wykorzystamy okazję jutrzejszego dnia wolnego i przypomnimy, jak wygląda udzielanie dnia wolnego za święto.
✅ Święto wypadające od poniedziałku do soboty obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin, co wiąże się z tym, że pracownikowi należy się dzień wolny za święto wypadające w tych dniach.

❌ Jedyny dzień, kiedy pracownikowi nie należy się dzień wolny to święto wypadające w niedzielę.
➡️ Jeśli natomiast zakład pracy nie pracuje w święto, które wypada w tygodniu, pracownik odbiera w ten dzień odbiera swoje wolne.

💙 Życzymy Wam przepięknej reszty tygodnia!

Może być zdjęciem przedstawiającym laptop i tekst „DAY OFF CECH CECHOPTYKÓW OPTYKÓW w WARSZAWIE Dni wolne za święto”