[Z ŻYCIA CECHU] Ustawa o wyrobach medycznych – coś nowego?

Ustawa o wyrobach medycznych - coś nowego?

👀 Mając oko na najważniejsze tematy, zwracamy Waszą uwagę na ustawę, która weszła wczoraj w życie.

ℹ️ Od dłuższego czasu o niej rozmawiano – chodzi o ustawę dotyczącą wyrobów medycznych.
➡️ Najważniejsze zmiany? W zasadzie definicja wyrobu medycznego nie uległa zmianie, co dalej pozwala na stosowanie przez nas preferencyjnej stawki VAT. Jednak ustawa nakłada na nas, optyków, obowiązek rejestracji sprzedaży wraz z dokładnym opisem produktów użytych do wytworzenia wyrobu medycznego tak, aby były one możliwe do zidentyfikowania.

✅ Członkowie Cechów otrzymali materiał od KRIO, w którym omówiona została ustawa i jej konsekwencje dla naszej branży. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym tekstem.

Może być zdjęciem przedstawiającym okulary i tekst „CECHOPTYKÓW CECH OPTYKÓW Ustawa o wyrobach medycznych w WARSZAWIE”