Witamy na stronie Cechu Optyków w Warszawie

Jesteśmy organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu ochrony wzroku, reprezentującą ich interesy zawodowe.

Nasze aktualności

Co wyróżnia
Cech Optyków w Warszawie

Św. Hieronim - nasz patron

Hieronim, kapłan, doktor Kościoła. Urodził się około 340 roku w bogatej chrześcijańskiej rodzinie, w Strydonie (dzisiejsza Istria).

Studiował w Rzymie. Tam przyjął chrzest z rąk papieża Liberiusza. Po skończeniu studiów udał się do ówczesnej stolicy cesarstwa - Trewiru, gdzie na życzenie rodziny podjął karierę urzędniczą. W kilka lat później w Akwilei został duchownym. Saint JeromeStamtąd udał się do Syrii, gdzie na Pustyni Chalcydyckiej prowadził życie pustelnicze, studiując Pismo Święte i języki wschodnie. Wyczerpany postami znalazł się w obliczu śmierci. W Antiochii przyjął święcenia kapłańskie (377). W pięć lat później udał się na synod do Rzymu, gdzie skupił wokół siebie elitę intelektualną i religijną. W latach 382-384 był sekretarzem i doradcą papieża Damazego. Po jego śmierci, w 385 roku przez Egipt, Palestynę, wielkie klasztory Wschodu, skierował się do Betlejem, w którym mieszkał do śmierci.

• Steve Jobs
    "Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."
    Steve Jobs
  • św. Hieronim
    "Zacznij teraz być tym, czym będziesz w przyszłości"
  • Henry Ford, założyciel Ford Motor Company
    "Jeśli jest w ogóle jakiś sekret sukcesu, leży on w umiejętności przyjęcia punktu widzenia innych i patrzeniu na rzeczy zarówno z pozycji rozmówcy, jak i własnej."

Patronat Medialny

• 1st Spectra
  • Ophtalmica Nowakowski
  • Optic Collect
  • Logo Vistan Brillen - wspierającego Polski Numer Optyka
  • Optomex logo
  • Mażex
  • Koch Optical logo
  • CooperVision
  • Expert Krakr
  • Menrad
  • William Morris
  • Zanzara Eyewear
WEŹ UDZIAŁ W TYM NIEZWYKŁYM I WYJĄTKOWYM WYDARZENIU DLA ŚWIATA OPTYKI!
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY